2026-06-26

LIPCOWE WYJAZDOWE SZKOLENIE PZD

Okręgowy Zarząd PZD w Poznaniu zaprasza działkowców na szkolenie wyjazdowe,

które odbędzie się 3 lipca 2026 r. od godziny 8.45 do godz. 15.45.

Program szkolenia:

godz.  8.45                  Zbiórka i wyjazd z parkingu przy Gigamarkecie Leroy Merlin

ul. Serbska 7. Autokar firmy Aliwojtrans.

godz. 10.00– 11.30     Zwiedzanie z przewodnikiem plantacji lawendy „Lawendowe Zdroje" w Pakszynie k. Czerniejewa – uprawa lawendy, wykorzystanie

w kosmetyce

godz. 11.30. – 12.00   Przejazd

godz. 12.00. – 13.00   Ciepły poczęstunek

godz. 13.00 – 14.30   Zwiedzanie ROD im. Marcinkowskiego w Gnieźnie – najstarszy ROD w Okręgu PZD w Poznaniu, rok utworzenia 1902

godz. 14.30 – 15.45   Przejazd

godz. 15.45                Powrót do Poznania

Prosimy o potwierdzenie wzięcia udziału w szkoleniu osobiście, telefonicznie lub mailowo

do 30 czerwca 2026 r. O udziale w szkoleniu decyduje kolejność zgłoszeń.

Okręgowy Zarząd PZD w Poznaniu

ul. Wilczak 16

61-623 Poznań

tel. (61) 823 64 97 w. 3    lub    601 335 949    lub     ogrodniczy.poznan@pzd.pl

Magdalena Klessa-Kiec

Główny specjalista ds. ogrodniczych

Polski Związek Działkowców

Okręg w Poznaniu

tel. 601 335 949

2026-06-25

OD DZISIAJ DO NIEDZIELI WODA DOSTĘPNA CAŁODOBOWO

W związku z falą upałów od dnia dzisiejszego do niedzieli do godz. 24:00 woda nie będzie wyłączana. Broniąc się przed gorącem, pamiętajmy mimo wszystko o oszczędnym gospodarowaniu wodą. 

TOALETA OGRODOWA - PROSIMY ABY DZISIAJ NIE KORZYSTAĆ ...

 Dzięki uprzejmości otwartych społecznie działkowców, została wymieniona popękana muszla klozetowa. W tej chwili zaaplikowano uszczelnienia, potrzebny jest czas na przeschnięcie.

2026-06-24

KOLEJNY TERMIN ZRĘBKOWANIA GAŁĘZI - 14.07.2026 r

Nasze składowisko gałęzi zostanie ponownie opróżnione 14 lipca 2026 r (wtorek), prace rozpoczną się ok. godz. 7:00 rano. Firma wykonująca zrębkowanie i wywóz gałęzi prosi aby nie parkować w ten dzień po prawej stronie składowiska, tak jak zaznaczono "!" na zdjęciu. 

                                                                   Fot. własne ROD Lotnictwa Polskiego w Poznaniu

2026-06-23

AWARIA USUNIĘTA

Usterka zlokalizowana. Do godziny 22:00 wszystkie zbiorniki napełniały się poprawnie, można było podlewać. Badamy stan wody i inne wskaźniki co kilka godzin. Na razie wszystko wskazuje na to, że woda od rana będzie normalnie dostępna. 

AWARIA W HYDROFORNI - WODA NIE BĘDZIE WŁĄCZONA O 15:00

 Uprzejmie informujemy, że na skutek na razie nieznanej przyczyny woda nie dochodzi do zbiorników. Wykonane sprawdzenia serwisowe na razie nie pozwoliły na ustalenie i usunięcie usterki. Pracujemy nadal w poszukiwaniu źródła awarii. Po godzinie 19:00 przyjedzie w razie potrzeby wsparcie fachowców.

PRACE PRZYGOTOWAWCZE DO INSTALACJI NOWEGO MONITORINGU ROZPOCZĘTE


Zgodnie z przyjętym planem działania, w dniu dzisiejszym są wykonywane wykopy do położenia instalacji elektrycznej, związanej z zasilaniem do monitoringu. Trzeba rozprowadzić nowe kable elektryczne. Będzie również wykonana nowa skrzynka prądowa, ponieważ w istniejącej nie można w bezpieczny sposób dołączyć przewodów. Brama wjazdowa na alejki jest zgodnie z zapowiedzią chwilowo zamknięta, bramka wejściowa również. Na parking można wjechać bez problemu a do wejścia na teren działek otwarto bramę przy hydroforni.

  


                                                                                                            Fot. B.Nowak, M.Kraśner
 

2026-06-20

UTRUDNIONY WJAZD NA ALEJKI OGRODOWE 23-24.06.2026 r.

W związku z planowanym przeprowadzeniem prac dotyczących rozprowadzenia kabli elektrycznych na potrzeby monitoringu, w dniach 23-24.06.2026 r mogą wystąpić utrudnienia z wjazdem na alejki ogrodowe. Prosimy uprzejmie aby nie zamawiać na te dni np. wjazdu szamba czy też nie planować przewożenia ciężkich rzeczy.  

Sobota 20.06.2026 - BRAMA BĘDZIE OTWARTA PO 10:00

W związku z tym, że na alejkach jest nadal zbyt miękko, obserwujemy sytuację i brama zostanie otwarta po godz. 10:00. Dajemy dróżkom czas na obeschnięcie.